top of page

Safestruc'ın Diğer Çözümlerden Farkı

Diğer Sistemler

Hafif çelik sistemler S200 sınıflarında yer alan 09mm ile 1.4mm arasında kalınlık ile Türkiye standartlarına göre maksimum 2 kat olarak dizayn edilen çözümlerdir. CFS sistem ise S350 ve üzeri sınıflarda yer alan üstün kalite ve kendinden galvanizli yapısı ile daha sağlam yapılar inşa etmeye olanak sağlar. CFS sistem 2-20mm kalınlığı, özel bağlantı detayları ile 4-5 kata kadar yapıların inşa edilmesinde kullanılır.

Safestruc

Safestruc sistemi, yukarıda bahsedilen sistemler ve diğer tüm sistemler ile uyumlu olarak çalışabilen, kullanılacak yapı malzemesine göre malzeme kalınlğı,bağlantı detayları, ankraj taban sistemi, çatı bağlantı noktaları, iç kullanım mekan hacmi ve daha birçok uygulamaya özel olarak projelendirilen çözümlerdir.

Safestruc Çözümleri

Safestruc, inovasyon merkezimizde AR-GE çalışmalarımız neticesinde diğer sistemlerden farklı çalışan, müşteri odaklı yaşam alanları ve malzemeler ile benzeri olmayan bir çözümdür.

Safestruc, hafif çelik ve CFS sistem ile uyumlu olarak çalışır. Bunlar dışında kullanılacak kaplama detayları, beton, ahşap, gaz beton, briket gibi birçok yapı malzemesine göre statiği ve projelendirme süreci özeldir.

COLD FORMED (3).png
1.3.png

Birleşim Detayları

Safestruc ürünler, diğer sistemlerden birleşim detaylarının

farklılığı ile dikkat çeker. Kullanılan bağlantı noktaları CFS sistem ile 

benzerlik göstermesine rağmen kullanılacak kaplama ve yapı 

malzemesine göre özelleştirilir.

Doğa ile uyum

Safestruc bir ömür boyu kullanabileceğiz kalıcı yapılardır. Safestruc ürünleri sürdürülebilirdir ve doğanın ekolojik dengesine verilen tahribatı minimize eder. Şantiye süreçlerini doğa şartlarının çetin davranışlarına bağlı kalmaksızın minimuma çekerek üstün kalıcı yapı olmasını sağlar.

Safestruc ürünleri, konvansiyonel bina modellerine göre daha hızlı teslim edilir.

2.2.png
blog görselleri (14).jpg

İnsan ve Doğa İçin Sürdürülebilirlik

SAFESTRUC, ENERJİ İSRAF ETMEDEN VE ÇEVREYE ZARAR VERMEDEN ÜRETİLİYOR!

blog görselleri (13).jpg

Safestruc, çelik yapılar ile çevreye verilen zararı en aza indiren, çevre dostu ve bütçe dostu evler üreterek gelecek nesillere konfor alanı sağlayacak ürünler üretmeyi amaçlar

Çelik yapılar, genellikle daha hafif ve daha ince yapısal elemanlardan oluşur. Bu da inşaat sırasında daha az enerji tüketilmesi anlamına gelir. Ayrıca, çelik yapılar daha az enerjiyle ısıtma ve soğutma için gereken enerjiyi sağlayabilir. Bu da enerji tasarrufu ve daha düşük enerji maliyetleri anlamına gelir.

Uygun koşullarda inşa edilmişyapılarda %50'ye kadar varan yakıt tasarrufu sağlıyoruz. 

Sürdürülebilir konutlar, çevresel, ekonomik ve sosyal açılardan sürdürülebilirlik ilkelerini benimseyen, kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanan, çevre dostu ve yaşanabilir binalardır. 

Çelik yapılar genellikle uzun ömürlüdür ve geri dönüştürülebilir malzemeler içerir. Bu özellikler, kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlar ve atık miktarın ıazaltır. Geri dönüşüm, yeni çelik üretimi için gerekli olan enerjiyi ve doğal kaynakları azaltarak küresel ısınma etkisini hafifletebilir.

%100 geri dönüştürülebilir malzeme

bottom of page